TEL 
Tavlı Tel

Bağ Teli olarak geçen bu ürün inşaat sektöründe demir bağlama teli olarak kullanılır. Yumuşak tellik SAE 1006 filmaşin demirinden üretilen bag teli, Ø 0,90 mm inceliğine kadar çekilebilen ve daha da yumuşaklık kazanması amacıyla 900° ’ye kadar tavlanmaktadır. 

Bağ teli Ø 0,90 – 1,50 mm çapındadır. Ayrıca ambalajlamada ve diğer amaçlarla kullanılmak üzere Ø 1,50 – 5,00 mm aralığında da tavlanmış yumuşak teller satışa sunulmuştur.


Galvanizli Tel

Galvaniz Teller, sıcak daldırma galvaniz kaplı olup, dikenli tel, panel çit teli, fırça ve kova imalatından, PVC tel, örgülü çit telleri, gergi teli, kümes teli ve elek tellerine kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. 

SAE 1006, SAE 1008 ve SAE 1010 filmaşinden üretilen daldırma galvanizli tel, Ø 0,70 – 6,00 mm tel çapı aralığındadır.


Dikenli Tel – PVC Kaplı Dikenli Tel

Galvaniz Telden üretilmiş olan dikenli teller, caydırıcı özelliğiyle alan belirlemek, alan koruması amacı ile askeri alanlarda, ambar-depolarda, tarla ve çiftliklerde kullanılmaktadır. 

Dikenli teller, metrik ve kg’lık olmak üzere iki çeşitte fiyatlandırılmaktadır. Metrik Dikenli Tel 250 mt ve 125 mt seçenekleriyle, Kiloluk Dikenli Tel ise yaklaşık 20-25 kg olmakla beraber kg olarak satışa sunulmuştur.


Jiletli Tel

Güvenlik amacıyla alanların korunmasında, genelde örgülü bahçe tellerinin, panel çitlerin ve beton duvarların üstüne gerilen Jiletli Tel, aynı zamanda trapez sac ve çevre duvarlarının üzerine de döşenebilir. Caydırıcılığı ve güvenliği Dikenli Tellere göre çok daha fazladır. 

Helezon Jiletli Tel ve Düzlemsel Jiletli Tel olmak üzere iki çeşittir. Helezon jiletli tel fiyatı kg üzerinden, düzlemsel jiletli tel fiyatları metre üzerinden hesaplanmaktadır.


Kiremit Teli

SAE 1006 filmaşinden üretilen kiremit teli, ağırlıklı olarak kiremitlerin birbirine bağlanmasında ve soba parçaların bağlanmasında kullanılır. Çatılarda suyla temasında oksitlenmemesi için çinko ile kaplıdır. 

Ø 0,45 – 0,70 – 0,90 mm çapındadır, yaklaşık 25 kg’lık bağlar halinde satılır.


Örgülü Tel

Sıcak Daldırma Galvanizli Telden üretilen bahçe telleri, alanın belirlenip çevrilmesinde, sınır çevrilmesinde kullanılır. 

PVC tellerden de üretilen Örgülü Bahçe Telleri, isteğe göre galvaniz tel üzeri yeşil, beyaz vb. renklerle kaplanır. 

Örgülü Tel çapları Ø 2,00 – 3,10 aralığında olup, göz aralığı 4 gözden 7 göze kadardır. M² üzerinden fiyatlandırılır.


Panet Çit Teli

Tarlalarda, havaalanlarında, askeri alanlarda, çiftliklerde ve alan belirleme uygulamalarında kullanılır. 

Göz aralığı 50x50, 50x100 ve 50x150’ dir. Tel çapı Ø 3,5 – 6,00 arasındadır.


Kümes Teli

İnce galvaniz telden üretilen Kümes Teli, alan belirlemede, kümes hayvancılığında, bahçecilik ve ziraat işlerinde kullanılır. 

Göz aralıkları ½, ¾ ve 1 dir. Yükseklikleri ise 1 mt – 1,20 mt – 1,50 mt – 2,00 mt ‘dir.


PVC Tel

Örgülü bahçe tellerinde ve dikenli tellerde kullanılmaktadır. Genellikle çevre koruma ve hayvancılık sektöründe kullanılır. 

Tel çapı Ø 2,00 mm -3,50 mm’ aralığındadır. Yeşil, beyaz, kırmızı ve siyah renklerle üretilir.

Powered by eBilge CMS | © Copyright 2011 by Bucak Ticaret